суббота, 21 мая 2016 г.

Фестиваль писанок

З кінця квітня до 10 травня на Софіївській площі в Києві проходив Всеукраїнський фестиваль писанок. На ньому були представлені як традиційні маленькі писанки, які компонували у різноманітні композиції або просто розвішували на полотні, натягнутому на раму, так і великі писанки, на яких художники і аматори створювали мальовничі композицій у різних стилях. Ми встигли на фестиваль у останній день проведення, багато писанок встигли сфотографувати (хоча це мала частина від загальної кількості, але фіксувала тільки те, що подобалося або щось незвичайне). А деякі писанки взагалі довелося знімати з 3-4-х боків завдяки складним композиціям малюнків. Тільки днями перебрала, нарешті, всі фото і ледве змогла вибрати, що показати - бо ж хочеться поділитися всім розмаїттям яскравого свята :) Також багато писанок можна побачити в блозі у Тоні, а деякі у нас повторюются, бо дуже гарні )) Набирайтеся терпіння, далі буде чимало фотографій :)

Трохи загального вигляду. Софія Київська, Хмельницький і писанки. Пощастило, що людей було відносно мало


Композиції з маленьких писанок

З цих чудернацьки декорованих писанок ми починали огляд. Писанка з валяними квітами


Вбрана в хустку


З соломкою та дерев"яними деталями


Біла та пухнаста :)


З метеликами з легкої тканини


Мозаїчна зі скляних детальок


Декор - з переплетених ниток, які кріпляться до маленьких цвяшків


Багато було, скажімо так, жанрових малюнків - можна сказати, сцени з українського життя


А тут - несподіванка: з одного боку лірика...


а з другого - Ганеша-Мамай! :)
Зрозуміло, що і різноманітні традиційні розписи були представлені досить різноманітно, зокрема Петриківський розпис...Варіації на тему орнаментальної Берегині...Традиційних дерев життя...та інших старовинних орнаментівПисанки з незвичайними сюжетами або художнім стилемНа цій писанці малюнок продряпаний, тож можна назвати її дряпанкою :)А тут у мене асоціації з "Лісовою піснею"

Наскельні розписи :)


Тема квітів виявилася популярною

Як і тема неба і всесвіту 


Дивіться уважно на хмарки - там дещо сховане А ще чомусь часто траплялися рибки :) Також часто зустрічалися пташки, котики і квіти, але вони у мене показані в інших "категоріях" :)


І ще трошки робіт з несподіванками: писанки на писанках...


Фантазії на тему Ван ГогаДраконяче яйце :)Мандала (і ще деяка кількість писанок була такого спрямування)


Фрагмент дзвіниці Софіївського собору


Також велика кількість малюнків була схожа на ілюстрації до дитячих книжок
І наостанок - дивимося на Михайлівський собор

 


6 комментариев:

 1. Дякую за такий детальний звіт! Виявляється, я деякі писанки не побачила, зокрема, з жіночками-мотанками і раками-рибами у кроні дерев :)

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Тоню, будь-ласка! :) То я надихнулася твоїм фотозвітом і хутко помчала все це живцем побачити )) А тут ще й пощастило, що людей було менше ніж в попередні дні, тож майже все вдалося роздивитися і познімати. А потім ледве-ледве вибирати фото для звіту )))

   Удалить
 2. Вот это да! Я под впечатлением. Такое многообразие, такой полет фантазии и прекрасное исполнение.. Невозможно отдать предпочтение отдельному стилю или, тем более, отдельной крашенке. Да и неправильно было бы выбирать, каждая имеет право быть особенной.
  У меня не было возможности быть в Киеве на праздники, и о выставке не знала, а благодаря вам, все же смогла увидеть всю эту красоту. Спасибо, Катя! :)

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Наташа, спасибо! :) Согласна, глаза от такого разнообразия и красоты разбегались во все стороны, а время промчалось незаметно )) Определиться с любимыми писанками тоже оказалось невозможно - очень многие привлекали рисунком, исполнением или идеей. И жаль, что фото не передает то, как прекрасно в некоторых случаях композиция рисунка вписывалась в форму яйца. Рада, что выставка понравилась ))

   Удалить
 3. Спасибо за отчет, хоть фотографиями полюбовалась. Самой «в живую» посмотреть так и не удалось, хоть и работаю в 10 минут ходьбы от Софийской площади. Такую красоту пропустила :(

  ОтветитьУдалить
  Ответы
  1. Татьяна, рада, что эта фотоэкскурсия пригодилась :) Сама чуть не пропустила эту красоту, ловила ее почти в последний момент. Будем надеяться, что в следующем году будет новая красота ))

   Удалить